Noortaluniku kompleksvõistlus 2018

Järjekordne Noortaluniku kompleksvõistlus põllumajandusvaldkonna kutseõppeasutuste õpilastele, üliõpilastele ja noortalunikele toimus 18. mail 2018. a  Türi Lillelaada pealaval.

3.koha saavutas põllumajanduse eriala II kursuse õpilane ANTI VIIRMETS

Võistlus koosnes järgmistest aladest:
1. Väetiste külvinormi arvutamine.
2. Või valmistamine purgis.
3. Veiste eluskaalu määramine.
4. Traktori täpsussõit.
5. Põllu suuruse määramine sammudega.
6. Põllukultuuride seemnete tundmine + viljakoti kaalumine.
7. Lüpsimasina hooldus.
8. Tõstukiga ladustamine.
9. Saeketi vahetus.
10. Kasti valmistamine

Osalesime projektis „100 kg torti Viljandimaa paljulastelistele peredele“

Viljandi Rotary Klubi ja Lions klubi Viljandi Ellips pöördusid meie poole üleskutsega osaleda EV100 ürituste raames Emadepäeva heategevusprojektis „100 kg torti Viljandimaa paljulastelistele peredele“, mis toimus 13. mail Viljandi Centrumis koostöös Forum Cinemaga.

Meie kooli pagar-kondiitri eriala III kursuse õppijad õpetaja Marika Kaska juhendamisel valmistasid laupäeval            12. mail 10 ühe kilost torti. Valmistati 3 sorti torte: jogurti-, sokolaadisuflee- ja kohupiima-martsipani.

Tordid olid kõigile vaatamiseks Centrumi aatriumis. Üritust kajastas ka Sakala.

Korraldajate tagasisidena läks üritus  igati korda ja juba ammu pole korraga nii palju särasilmseid lapsi ja tänulikke emmesid enda ümber näinud!

Olustvere poiste põllul seeme mullas

Traditsioonilisel Olustvere poiste põllul sai taas seemne mulda, külvajateks ikka I kursuse põllumajanduse eriala õpilased.

Fotod: juhendaja Indrek Mägi

Looduse päeva tähistamine

Looduse päeva tähistamise raames toimus puhta looduse loomine ehk prügi koristamine kooli lähipiirkonnast, erinevad võistlused mõisa territooriumil ning loodusteemaline võistlus KAHOOT. KAHOOTI võistluse tublimateks osutusid põllumajanduse eriala I kursuse õpilased Ranno Rand, Oliver Kruuse ja Magnus Runtal.

Külalised Kolkovi Kõrgemast Põllumajanduskoolist

Olustvere koolil on külas 7.maist kuni 11.maini Ukraina Kolkovi Kõrgema Põllumajanduskooli juhtkond.  Tegemist on riigi poolt hallata kutseõppeasutusega. Kolkovi kool asub Lääne Ukrainas Volõõnia oblastis. Koos kooli juhtkonnaga on Olustveres külas ka oblasti valitsusest kutsehariduse valdkonna ametnike esindajad.

Tutvutakse Olustvere kooli töökorraldusega, külastatakse naaberkooli VIKK-i, Tallinna Mehaanikakooli ning Valga Kutseõppekeskust. Tutvutakse ka Tallinna ja Tartu vaatamisväärtustega. Ukraina kooli visiiti Eestisse rahastab Eesti Välisministeerium Arengukoostöö toetuse raames.

Oskuste festival “Noor meister 2018”

Oskuste festival “Noor meister” toimub 3.–4. mail 2018 Eesti Näituste messikeskuses.

Meie kooli tegemistega saab tutvuda nii boksis kui koos Tartu Kutsehariduskeskusega ühises töötoas – kohvikus.

Osaleme kutsemeistrivõistlustel:

3.mai               Pagar         Helis Mändla

3.mai              Majutusteenindaja    Agnes Ardel, Tene Must

3.-4.mai           Kokk      Hetti Ustimenko

3.-4.mai           Restoraniteenindaja  Laura Sillaots

3.-4.mai          Sekretär    Maike Tšetšin, Aire Kobak, Liina Rullingo

4.mai              Kondiiter     Triin Tuulas

Maaturismi ettevõtted kutsuvad külla!

Avatud Olustvere mõisa peahoone, jalutuskäigud mõisapargis, tutvumine ajalooga ja õppetalu loomadega.

Prindi see Leht

Vastuvõtt

DOKUMENDID:

1. Avaldus
päevasesse õppesse kandideerijale
sessioonõppesse kandideerijale

2. Haridust tõendav dokument

3. Isikut tõendava dokumendi koopia

4. Tervisekaart alla 18-aastastel noortel

5. 2 fotot

Vastuvõtu dokumendid võimalik saata elektrooniliselt e-posti aadressile  vastuvott@olustvere.edu.ee

Vastuvõtukord