MTT1, MTT2, MTT3 õppekäik Haapsallu

Teisipäeval, 11.oktoobril käisid kõik kolm maaturismi teeninduse kursust koos õpetajate T.Ardeli, L.Vilu ja E.Pestiga õppereisil Raplamaal ja Haapsalus.

Kõigepealt külastasime Toosikannu puhkekeskust,mis on suur maaturismiettevõte, kus pakutakse suvepäevade ja seminaride võimalusi suurtele gruppidele. Kogesime, et meid oodati ja võeti vastu külalislahkelt ning tutvustati asjalikult ettevõtte tegevusi. Seal sõime ka koolilõunat, Toosikannu puhkekeskuse poolt pakuti meile teed ja kohvi.

Järgmisena läksime Papagoi keskusesse, seal kuulasime juttu papagoide kohta ja saime igaüks teha foto, kus papagoi on käe peal.edasi viis sõit Haapsallu. Seal sõime Taksi pubis lõunat, mis oli väga maitsev. Järgmisena külastasime Haapsalu piiskopilinnust, kust avanes kaunis vaade sügisvärvides linnale ja merelahele. Õhtupoolikul käisime Fra Mare Thalasso spaas, kus meile tehti ettevõtet tutvustav giidituur. Viimasena jalutasime promenaadil, kus rebased andsid lõbusa vande, millega on nad meie kooli maaturismi perre lahkesti vastu võetud.

Tagasiteel toimus bussis viktoriin päeval saadud info kohta. MTT3 õpilased täitsid päeva jooksul erinevaid ülesandeid: toimetasid koolitoiduga, jutustasid erinevates kohtades lugusid, hoidsid gruppi koos, andsid infot, fotografeerisid, korraldasid tegevusi – on päris raske lugu huvitavalt ja köitvalt esitada ning muutuvates oludes kliente (nooremad kaasõpilased) juhendada. Aga harjutamine teeb meistriks!

Oli pikk ja tore päev – ilm oli sügiseselt kuldne ja päikseline, saime teadmisi Raplamaa ja kuurortlinna Haapsalu kohta ning tore oli üheskoos lõbusalt reisida.

20161011 - MTT1 MTT2 MTT3 õppekäik Haapsallu - 01 20161011 - MTT1 MTT2 MTT3 õppekäik Haapsallu - 05 20161011 - MTT1 MTT2 MTT3 õppekäik Haapsallu - 04 20161011 - MTT1 MTT2 MTT3 õppekäik Haapsallu - 03 20161011 - MTT1 MTT2 MTT3 õppekäik Haapsallu - 02

Reisist kirjutasid
Merilyn Sillat (MTT3) ja õp. Tiina Ardel

Gruusia teleajakirjanikud tutvumas kooli ja mõisaga

13.oktoobril tutvus kooli ning mõisaga grupp Gruusia teleajakirjanikke. Tutvumise eesmärk oli vaadata, kuidas kool on kasutanud erinevate fondide toetusi kooli ja mõisa hoonete taastamisel ning arendamisel. Külastuskäigu organiseeris Eesti Idapartnerluse Keskus.

Muinsuskaitseameti 23. sünnipäevaseminar “Kaitsmata pärand”

14. oktoobril toimus Niguliste muuseumis Muinsuskaitseameti 23. sünnipäevaseminar “Kaitsmata pärand” ja pidulik tunnustusüritus headele koostööpartneritele ja kultuuripärandi hoidjatele.

Seekordne seminar keskendus kultuuripärandile, mis on veel kaitsmata ja riikliku kaitse olemusele. Arutleti teemadel, mis oleksid need objektid ja ajajärgud, mis vajaksid seaduse alusel kaitset ning kuidas kaitsta kultuuripärandit, mis jääb väljapoole mälestiste nimekirja.

Seminarile järgneval tunnustusürituses tänas Muinsuskaitseamet oma parimaid koostööpartnerid. Lisaks hästi restaureeritud mälestiste esile toomisele, tunnustas Muinsuskaitseamet ka silmapaistvaid meistreid, kelle pühendunud töö on andnud kultuuripärandile ja pealtnäha väiksematele detailidele uue hingamise. Näiteks Olustvere mõisa külaliste salongi ahju restaureerimine.

Lossi ahju restaureerimine AHJU TAASTAMISE EEST AITÄH:
PRIIT ALLASE´le,
kes valmistas ahjupotid.
KAIE PUNGASE´le, kes maalis pottidele mustri vanade, mõisaaegsete pottide järgi!
CARL J. NAANURI´le, kes ladus pottidest ahju valmis!
JOOSEP METSLANGI´le ning ARTUR ÜMAR´le ahju taastamise jooniste ja järelvalve eest!

Ja loomulikult AITÄH Eesti Riiklikule Mõisakoolide programmile, kes andis projektiraha, et ahi taastada!

 

Marika Šadeiko

Vaata tunnustatavaid ja pilte tehtud töödest siit: http://muinas.ee/muinsuskaitseamet23

Prindi see Leht

Vastuvõtt

Erialade tutvustused / Õppekavade rakenduskavad

DOKUMENDID:

1. Avaldus
päevasesse õppesse kandideerijale
sessioonõppesse kandideerijale

2. Haridust tõendav dokument

3. Isikut tõendava dokumendi koopia

4. Tervisekaart alla 18-aastastel noortel

5. 2 fotot

Vastuvõtu dokumendid võimalik saata elektrooniliselt e-posti aadressile  vastuvott@olustvere.edu.ee

Vastuvõtukord


 

Igavene link sellele artiklile: http://www.olustvere.edu.ee/