Lahtiste uste nädal 9. klasside õpilastele

Hea üldhariduskooli 9.klassi klassijuhataja Viljandi, Järva, Tartu, Pärnu, Jõgeva ja Valga maakonnas,

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool korraldab 27.- 31.märtsil oma kooli tutvustava päeva üldhariduskoolide 9.klasside õpilastele.

Päev algab kogunemisega kooli aulas kell 10.00, kus saab slaidiprogrammi vahendusel ülevaate koolist ja meie poolt pakutavatest õppimisvõimalustest. Sellele järgnevad erinevad töötoad kooli õppetööstuse osakondades, saab proovida traktorisõitu ning kaasa lüüa turismimaailma tutvustavates mängulistes tegevustes.

Lõunaks pakume kooli sööklas suppi, pärast seda on võimalus külastada kaht erinevat ettevõtet ning vaadata, kuidas tänapäevane tegelik töömaailm välja näeb ning mida põnevat seal tehakse.

Olustvere kool korraldab õpilaste transpordi Olustverre ja tagasi Teie kooli.

Huvi korral palume end eelnevalt registreerida hiljemalt 20.märtsiks e-posti aadressil marika.shadeiko@olustvere.edu.ee.

Lisainformatsiooni saab telefonil 5059304 või e-posti aadressil marika.shadeiko@olustvere.edu.ee.

Logo-RKT-koolitused-EL_Sotsiaalfond_horisontaalne

Pidulik vastuvõtt Sakala keskuses

Neljapäeval, 23.veebruaril 2017 toimus maavanem Erich Palmi, Viljandimaa Omavalitsuste Liidu esimehe Alar Karu ja Kaitseliidu Sakala Maleva pealiku major Ahto Alase Eesti Vabariigi 99. aastapäeva pidulik vastuvõtt Sakala Keskuses.

Vastuvõtu peolaua eest kandsid hoolt meie kooli koka eriala õpilased.

Õpetaja Paavo Matsinile Viljandi linna teenetemärk

Viljandi Linnavolikogu otsusega 29.09.2016 nr 352 omistati Paavo Matsinile Viljandi linna teenetemärk seoses Viljandi linnale osutatud eriliste teenete tunnustamiseks.

Teenetemärk nr 66 anti kätte Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud aktusel Viljandi pärimusmuusika aidas 23.02.2017. Palju õnne koolipere poolt!

Pilt: http://sakala.postimees.ee/4025633/galerii-liigutav-kontsertaktus-toi-paerimusmuusika-aida-rahvast-taeis

Pilte vabariigi 99. aastapäeva pidulikult aktuselt

2016-12-2017-02-23 Vabariigi 99 aastapäevale pühendatud pidulik aktus aulas (02)
« 1 kohta 55 »

Õppekäik Konekesko Eesti AS Mäo esindusse

Põllumajanduse eriala I kursuse õpilased õppekäigul põllumajandustehnikafirmas Konekesko Eesti AS Mäo esinduses.

Kone 4

Kone 2

Fotod Tiit Kurvits Konekesko Eesti  müügijuht

Teadusteater TeemeKeemiat “100 asja kartulist”

Õpetaja Annika Kala eestvedamisel oli koolis teadusteater TeemeKeemiat. Teadusteater Teeme Keemiat omab viieaastast kogemust teadusteatri etenduste, töötubade ning koolituste korraldamisel. Teadusteatri esinejad on viimaste aastate jooksul viinud läbi pea 300 etendust ja töötuba.

Seekordne teema „100 asja  kartulist“

Prindi see Leht

Koolist

Talvine vastuvõtt sessioonõppesse

DOKUMENTIDE VASTUVÕTT kuni 31.märts 2017

Tekstiilkäsitöö valmistaja osakutse MASINKUDUJA,  tase 3

Vestlus 5.aprill 2017

Õppetöö algus 20.aprill 2017

Olustvere TMK läbi 2015 aasta Statistika aastaraamatu

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool asub Kesk-Eestis Suure-Jaani vallas Olustveres.
Kool alustas tegevust 1914. aastal Kõo mõisas Kõrgemajärgulise Alampõllutöökoolina, mis 1917. aastal muudeti põllutöökeskkooliks. 1920. aastal jätkas kool tegevust Olustveres Eesti Aleksandri Põllutöökeskkooli nime all. Erinevate nimede all on kool tegutsenud tänaseni.

Põllumajandusliku kallakuga koolist on tänaseks saanud Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt hallatav kutseõppeasutus, kellele kuulub ka Baltikumi kõige täiuslikumalt säilinud mõisakompleks  29 ehitise ja rajatisega.

Kooli põhitegevuseks on pakkuda põhikooli- ja gümnaasiumijärgset kutseõpet ning täiend- ning ümberõpet täiskasvanutele.
Õppekavarühmad:

• Põllundus ja loomakasvatus
  • Reisimine, turism ja vaba aja veetmine
  • Majutamine ja toitlustamine
  • Toiduainete töötlemine
  • Sekretäri- ja kontoritöö
  • Majandusarvestus ja maksundus
  • Käsitöö

Koolil on välja kujunenud kaks põhilist spetsialiseerumise valdkonda: maamajandus ja teenindus.
Käesoleval ajal ühendab kool kolm maaelu valdkonda ühtseks toiduainete ahelaks alates tooraine tootmisest, jätkates töötlemise ja toiduvalmistamise ning lõpetades teenindusega.

Koolil on õppetalu, mis moodustati 1994. aastal Olustvere Sovhoostehnikumi reorganiseerimise käigus. Kooli omandis on 507 hektarit maad. Lisaks kasutab õppetalu renditud põllumaad ligi 330 ha. Praktiliseks õppeks on talul kaasaaegne tehnika.

Toiduainete töötlemise õpetamiseks ehitati 2010. aastal kaasaegne õppetööstus  ja -köök.
Tootmispraktika viiakse läbi vabariigi paremates ettevõtetes ja mitmes välisriigis.
Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool on Kutseõppeasutuste Kvaliteediauhinna võitja 2007. ja 2013.aastal.

Igavene link sellele artiklile: http://www.olustvere.edu.ee/