Käsitöö aastapreemia: Sandra Urvak – käsitöö valdkonna jäädvustamise eest.

Kultuurkapitali aastapreemiate jagamine Kohtla-Järve kultuurimajas. Foto: Eero Vabamägi

Meie fotograafia õpetaja Sandra Urvak sai 2016. aasta töö eest Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali käsitöö aastapreemia.

Palju õnne!

Loe lisaks postimees.ee

Leivakoda on taas avatud!

Leivakoda on taas avatud E-R 9.00 – 17.00 ja

pakume leivatoodetele lisaks ka sooja toitu!

24 Leivakoda (magasiait)

Head kooli vilistlased ning sõbrad!

Vana koolimaja ootab Teie toetust renoveerimistöödeks.

vana kool

Toetuse saab kanda arveldusarvele EE891010220034796011.

Kindlasti märkida viitenumber 2800082624 ning selgituste lahtrisse G2A-SKT-VANA-KOOLIMAJA

Õpetaja Paavo Matsin Viljandi aastapreemia kandidaat

Paavo Matsin on oma kirjandusliku tegevusega – raamatute, artiklite ning intervjuudega Viljandit tutvustanud ja suurepäraselt laiema avalikkuse orbiidis hoidnud. Tänu raamatule «Gogoli disko» on Viljandi kui raamatu müstiline peategelane rahvusvahelisse kirjandusmaailma lennutatud. Kindlasti on see ühele väikelinnale tõhus reklaam, mida kampaania korras ei saavutata. Paavo Matsin võiks olla ka aastapreemia kandidaat.

Tema «Gogoli disko» on võitnud Euroopa Liidu ja Kultuurkapitali kirjandusauhinna, varsti on ka etendus tulekul.

Allikas

Taimekaitse täiendkoolitus taimekaitsevahendite professionaalsele kasutajale

Hea põllumees!

Olustvere TMK korraldab 23. jaanuaril taimekaitsekoolituse neile, kellel on vajadus pikendada taimekaitsetunnistust.
Registreerimine elektrooniline. Registreeri ennast siin.

Kohvik-müügipunkt avatud

Täna, 9.jaanuaril avati  sööklamajas kooli omatoodangu pakkumiseks kohvik-müügipunkt.Söökla 1baar2

Müügipunkt avatud E-N 9.00-16.30   R 9.00-16.00

Olete oodatud külastama!

Prindi see Leht

Koolist

Talvine vastuvõtt sessioonõppesse

Olustvere TMK läbi 2015 aasta Statistika aastaraamatu

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool asub Kesk-Eestis Suure-Jaani vallas Olustveres.
Kool alustas tegevust 1914. aastal Kõo mõisas Kõrgemajärgulise Alampõllutöökoolina, mis 1917. aastal muudeti põllutöökeskkooliks. 1920. aastal jätkas kool tegevust Olustveres Eesti Aleksandri Põllutöökeskkooli nime all. Erinevate nimede all on kool tegutsenud tänaseni.

Põllumajandusliku kallakuga koolist on tänaseks saanud Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt hallatav kutseõppeasutus, kellele kuulub ka Baltikumi kõige täiuslikumalt säilinud mõisakompleks  29 ehitise ja rajatisega.

Kooli põhitegevuseks on pakkuda põhikooli- ja gümnaasiumijärgset kutseõpet ning täiend- ning ümberõpet täiskasvanutele.
Õppekavarühmad:

• Põllumajandus
  • Turismi-, toitlustus- ja majutusteenindus
  • Toiduainetetöötlus
  • Äriteenused
  • Disain ja käsitöö

Koolil on välja kujunenud kaks põhilist spetsialiseerumise valdkonda: maamajandus ja teenindus.
Käesoleval ajal ühendab kool kolm maaelu valdkonda ühtseks toiduainete ahelaks alates tooraine tootmisest, jätkates töötlemise ja toiduvalmistamise ning lõpetades teenindusega.

Koolil on õppetalu, mis moodustati 1994. aastal Olustvere Sovhoostehnikumi reorganiseerimise käigus. Kooli omandis on 507 hektarit maad. Lisaks kasutab õppetalu renditud põllumaad ligi 330 ha. Praktiliseks õppeks on talul kaasaaegne tehnika.

Toiduainete töötlemise õpetamiseks ehitati 2010. aastal kaasaegne õppetööstus  ja -köök.
Tootmispraktika viiakse läbi vabariigi paremates ettevõtetes ja mitmes välisriigis.
Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool on Kutseõppeasutuste Kvaliteediauhinna võitja 2007. ja 2013.aastal.

Igavene link sellele artiklile: http://www.olustvere.edu.ee/