Näitus “Lennake mesipuu poole”

Septembri alguses võttis Olustvere kooliga ühendust Poola Vabariigi Suursaatkonna avaliku ja kultuuridiplomaatia spetsialist Slawomira Borowska-Peterson, kes pakkus välja korraldada koolis näitus “Lennake mesipuu poole”. Näitus on inspireeritud Piotr Socha illustratsioonidest raamatust “Mesilased”.

Antud projekt “Lennake mesipuu poole” on algatatud Poola Vabariigi Suursaatkonna poolt ja kingitusena Eesti Vabariigi 100.sünniaastapäevale. Projektipartnerina on kaasatud ka Eesti Mesinike Liit. See projekt on väga vajalik mesilase tutvustamiseks nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.

Antud näitust on korraldatud üle Eestimaa, alates Tallinnast kuni Karksi-Nuia, Tartu ja Haapsaluni. Olustvere on välja valitud põhjusel, et koolis õpetatakse mesindust.Lisaks toimuvad  04.-05.novembril  Olustveres Eesti Mesinike Liidu vabariiklikud teabepäevad ning  ühtlasi EML 25.sünnipäeva tähistamine.

Mesinduse eriala lõpuaktus 13.10.2017

Mesindus eriala pidulik lõpuaktus 2017
« 1 kohta 3 »

Giid eriala lõpuaktus 13.10.2017

Giid eriala pidulik lõpuaktus 2017
« 1 kohta 2 »

AgrOlympics 2017

29.09 -01.10 toimus Saksamaal põllumajanduslik kutsevõistlus AgrOlympics 2017.

Eestist  osales 4-liikmeline võistkond koos juhendajatega – Felix Lavrentjev, Kaja Piirfeldt, Meelis Lindret,Kaja Piirfeldt Järvamaa Kutsehariduskeskusest  ja  meie koolist  Max Kurg,  Allar Malbe ja Indrek Mägi

Kahe kooli meeskonnatöö sujus suurpäraselt – 20 osalenud võistkonna hulgast saavutati 2.KOHT

TULEMUSED

Külalised ukrainast

Kooli külastas Eesti Välisministeeriumi poolt toetatud Arengukoostöö projekti “Ukraina kutseharidussüsteemi toetamine selle vastavusse viimisel tööturu vajadustega” raames Ukraina Kolkovi Kõrgemast Põllumajanduskoolist 2 põllumajanduse eriala õpetajat ning 2 õpilast.

Õpilased osalesid Olustveres Rahvusvahelisel noorte Künnivõistlusel. Külastati põllumajandustehnikaid müüvaid ettevõtteid, naaberkooli, oldi Tallinnas.

Parimad noorkündjad selgunud

Keit Uusen – Olustvere TMK (1 koht),

Mark-Hubert Heil – Olustvere TMK (2 koht),

Bogdan Dorosh – Järvamaa KHK (3 koht)