»

veebr. 17

Prindi see Postitus

Matemaatikanädal „M3 = Mulle . Meeldib . Mõtelda“

16.veebruaril l toimus meie kooli ja Kehtna Kutseõppekeskuse ühise matemaatikanädala lõpetamine meie koolis.

Nagu traditsiooniks on saanud toimusid eelnevalt koolivoorud kohapeal. Kõik esimese ja teise kursuse õpilasid lahendasid peast või kirjalikult 30 elementaarset arvutamisülesannet ning teisendasid 30 erinevat mõõtühikut nõutud ühikuks. Mõlema testi lahendamiseks oli aega maksimaalselt 20 minutit. Kõikide koolide tulemused kanti ühte pingeritta, millest avalikustati 50% õigesti vastanute tulemused. Sudoku ja päevaülesande  lahendamine oli vabatahtlik. Sellel aastal oli lisaks ka igal päeval stendil olev päevaülesanne, mille lahendus tuli hiljemalt kella neljaks vastavasse postkasti toimetada.

Aritmeetikakonkursil osalenutest  49% suutsid 30 tehtest teha vähemalt pooled arvutused õigesti  ja mõõtühikutest vähemalt pooled õigesti teisendada 61% õpilastest.

Sudokos oli meie koolist küll osavõtjaid vähe, aga selle eest tõeliselt tublid.

16.veebruaril oli nuputamisvõistlus, kus õpilased osalesid kolmeliikmeliste juhuslikult kokkupandud võistkondadena. Oleme seda loogikat järginud võistluste algusest alates ning põhjenduseks on see, et nii õpivad noored paremini suhtlema. Pärast nuputamisvõistluse lõppu toimus kõikide alade autasustamine.

Mat1 Mat2

Nii meie, kui külalisõpilaste tagasiside oli väga positiivne ning ka Kehtna matemaatikaõpetaja ja mina leidsime, et oli kordaläinud päev.

2017-02-16 Matemaatika nädala lõpetamine (3)
« 1 kohta 29 »

Õpetaja Anne Saarva