«

»

märts 20

Prindi see Postitus

Osaleme Talupoe avamise käsiraamatu projektis

 

Osaleme Talupoe avamise käsiraamatu projektis koostöös Norra ja Läti maaelu arenduskeskustega. Projekti finantseerib Põhjamaade Ministrite Nõukogu. Meie ülesandeks on koostada elektroonne käsiraamat talupoe avamise hõlbustamiseks. Meie koolist on projektis tegevad Marika Šadeiko, Lagle Vilu, Tiina Ardel ja Tõnis Tiit.

9.-10.märtsil 2017 toimus Norras Oslos projektipartnerite teine kokkusaamine, kus meie poolt osalesid Tiina, Lagle ja Tõnis.

Külastasime paari talupoodi Oslost umbes 40 km kaugusel. Üks talupood oli Killingmo alpaka-farmis – seal müüdi peamiselt alpaka-villast tooteid, aga siiski ka muud pudi-padi. Jäi mulje, et pea igas talupoes saab kohvi juua, nii ka seal. Lisaks talupoele rentis perenaine välja koosoleku- ja peoruumi ning pakkus puudega inimestele suunatud tegevusprogramme. Teine talupood oli suure talu oma, kus oli kanala ja kasvatati juurvilja, perenaise tegevuseks oli fotosalongi, kodumajutuse ja pisikese talupoe pidamine. Talupoed teevad piirkonnas koostööd nii klientide jagamise osas kui turunduses, panevad koos kokku programme, organiseerivad koolitusi jms.

Meie poolt koostatav talupoe avamise käsiraamat valmib juuniks 2017.

Projekti kolmas kokkusaamine toimub 26.juunil 2017 Lätis.

Tiina Ardel

Igavene link sellele artiklile: http://www.olustvere.edu.ee/?p=5496