Klaashelmed said fotodele

Veebruarist aprillini käisid kaks gruppi huvilisi Olustveres leekpõletitehnikas klaasehete valmistamist ja tootefotograafiat õppimas. Kursuse raames valmis hulk erinevaid klaashelmeid ja nendest loodud ehteid. Kõik osalejad õppisid tehtud ehteid ka meeleolukalt pildistama.

Rohkem töid

Joogitehnoloogid esitlesid lõputöid

 

Seitse jookide tehnoloogia eriala lõpetajat kaitsesid lõputöid ja sooritasid lõpueksamit.

Lõputöödena esitleti kahte sorti karastusjooki naturaalse mahla baasil, õunasiidrit, kaera õlut, pirni brändit, paradiisiõuna likööri ja absinti.

 

 

Gogoli disko Londonis

 

Õpetaja Paavo Matsini romaani Gogoli disko tutvustatakse  sel nädalal Londoni raamatumessil.

Ideeturg 2018

 

Koka 1. kursus osales neljapäeval, 5.aprillil TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia poolt korraldatud Startup ettevõtluse konverentsil Ideeturg 2018, mis toimus Viljandis Pärimusmuusika Aidas.

Selleks koostasid nad äriplaani etteantud mudeli järgi, mis pidi mahtuma 1-le lehele, koostasid menüü, tegid kulude-tulude analüüsi ja kõik muu vajaliku toitlustusteenuse pakkumiseks.

Konverentsil osales 220 inimest, kellele K1 õpilased valmistasid ja pakkusid kohvipausi ja lõunatoitlustuse oma äriplaani raames. Enne seda oli neil 15 minutit laval aega oma äriplaani tutvustamiseks ning naid said sellega väga hästi hakkama. Samuti ka toitlustamisega Viljandi Pärimusmuusika Aidas.

 

Lauaetiketi koolituse Räpina Ühisgümnaasiumi õpilastele

Kolmapäeval, 4.aprillil külastasid meie kooli sööklamaja 34 Räpina Ühisgümnaasiumi õpilast koos õpetajaga.

Nende külastuse eesmärk oli süüa korralik kõhutäis meie söökla maitsvat toitu ja saada ka väike koolitus laua- ja söömiskommetest, kus saime rääkida söögiriistade kasutamisest, joogi-ja sööginõude, salvräti kasutamisest ning veidi ka lauas käitumisest. Tagasiside oli väga positiivne, et järgmine koolitus lubati organiseerida õpetajatele.

Kaiti Pirs

OSKAJA 2018

5. aprillil toimus eelkutsevõistlus OSKAJA koos Viljandi Kutseõppekeskusega. Tegemist on võistlusega 9.klassidele, mille idee on võetud Soomest. OSKAJA võistluse läbiviimise eesmärk on tutvustada 9.klassi õpilastele kutseõppeasutustes õpetatavaid erialasid.

Võistlus toimus põllumajanduse, koka, IT, ehituse, auto, puidu ja elektri valdkondades. Võistluses osalesid koolide 3-liikmelised võistkonnad.

Võistlustel osalesid Tartu Tamme Kool, Suure-Jaani Kool, Kalmetu Põhikool, Heimtali Põhikool, Halliste Põhikool, Viljandi Kesklinna Kool, Olustvere Põhikool, Viljandi Jakobsoni Kool, Võhma Kool.

TULEMUSED:
Suure-Jaani Kool – I koht

Tartu Tamme Kooli  II võistkond – II koht

Viljandi Jakobsoni Kool – III koht

 

 

Koostöö Tõrvaaugu Mahe Taluga

2. aprillil oli K2 eritoitumise tunni teemaks toortatratoitude tootearendus koostöös Tõrvaaugu Mahe Taluga.

Valmistasime gluteenivabast idandatud toortatrakruubist müslit, gluteenivabast tatrapastast mitmeid erinevaid pastaroogasid lõhe ja koorekastmega ning tatraõitest mahedamaitselist teed.

Toitude valmistamisest tehti õppevideosid ning toitudest tehtud pildid leiavad kasutamist Tõrvaaugu Mahe Talu kodulehel.

Koostöö jätkub, sest pooleli on gluteenivaba toortatrakama tootearendus ning idandatud toortatrakruubist valmistatud supersmuuti.

Maire Vesingi

Prindi see Leht

Vastuvõtt

 


DOKUMENDID:

1. Avaldus
päevasesse õppesse kandideerijale
sessioonõppesse kandideerijale

2. Haridust tõendav dokument

3. Isikut tõendava dokumendi koopia

4. Tervisekaart alla 18-aastastel noortel

5. 2 fotot

Vastuvõtu dokumendid võimalik saata elektrooniliselt e-posti aadressile  vastuvott@olustvere.edu.ee

Vastuvõtukord

 


Igavene link sellele artiklile: http://www.olustvere.edu.ee/