Talvine lõpueksamite aeg on käes

Alates 9.veebruarist on erilist sagimist nii õppetalus, õppetööstuses kui ka õppeköögis. Toimuvad talviste õppekavade lõpetajate  koolilõpueksamid, mis koka ja põllumajanduse eriala õpilastel ühitatud kutseeksamitega.

Kondiitrite aastase töö tulemus on lauale kantud!

Kokad lõpueksamiks valmis!

Eksam käimas.

Kohtume Intellektikal

Olete oodatud osalema töötubades ja tutvuma kooli tegemistega reedel, 9.veebruaril

Tartu Näituste messikeskuses haridusmessil  INTELLEKTIKA 2018.

Talvised lõpuaktused

Õnnitleme lõpetajaid:

16.veebruaril 2018 kell 14.00 Olustvere lossis koka eriala päevase õppe ja koka ning kondiitri eriala sessioonõppijad

2.märtsil 2018 kell 13.00 Olustvere lossis põllumajanduse eriala päevase õppe lõpetajad

22.märtsil 2018 kell 17.00 Olustvere leivakojas masinkuduja eriala sessioonõppe lõpetajad

Koolipere pidas sünnipäeva

Olustvere kooli ajalugu algab aastast 1888. Väärikas vanus!

Palju õnne kõigile, kellel seoseid Olustverega!

35 aastat õpetajate mälumängu

Esimene kutseõppeasutuste õpetajate mälumäng toimus 1.detsembril 1983 Vana-Võidus. Kaasa lõi 10 kooli: Gagarini nim.NST, Vinni NST, Kaarepere ST, Tihemetsa ST, Türi NST, Jäneda ST, Räpina ST, Olustvere ST, Kehtna NST, Putkaste ST. Võitis Gagarini võistkond koosseisus Rein Abel, Ants Abel, Juno Tool, Tõnu Salong.

8.veebruaril 2008 toimus 100-s mälumäng ka Vana-Võidus. Võitis Viljandi.

2.veebruaril 2018 toimub 140-s mäng Pärnumaa Kutsehariduskeskuses

Tänaseks on mängima jäänud: Olustvere, Kehtna, Valga, Pärnu, Järvamaa, Räpina, Luua, Viljandi koolid. Mälumängud on kestnud 35 aastat.

Olustvere fotoarhiiv : Hetk mälumangust 15.oktoobril 2010 Olustveres

Päev Itaalia köögis

Itaallastest vennad Dario ja Luca õpetasid 3. kursuse kokkasid traditsioonilisi Itaalia toite tegema. Eelroog kõrvitsast, praad metssealihast ning magustoiduks panna cotta. Itaalia roogade puhul ei saa märkimata jätta ka pasta ning gnocchide valmistamist.

Valminud toidud serveeriti Olustvere lossis ühisel pidulikul õhtusöögil.

Uuring: Põllumajandus ja toiduainetööstus vajab valdkonna ettevõtetesse tööle siirduvaid koolilõpetajaid

SA Kutsekoda PRESSITEADE

Kuigi põllumajanduse ja toiduainetööstuse erialade lõpetajaid on tuleviku tööjõuvajaduse katmiseks piisavalt, ei asu suur osa neist valdkonna ettevõtetesse tööle. Ettevõtjad kurdavad töökäte nappust, selgub OSKA uuringust.

Ühe uuringu autori, OSKA vanemanalüütiku Siim Kruselli sõnul katab põllumajanduse ja toiduainetööstuse erialade lõpetajate arv tuleviku tööjõuvajaduse. „Mitu korda tööjõuvajadusest enam koolitatakse pagar-kondiitreid ning aednikke, kuid ometi tunnetavad ettevõtjad töötajate puudust. Paljud lõpetajad töötavad edasi muudel elualadel ning panustavad põllumajandusse või toiduainetööstusesse kõrvaltegevusena“, selgitas Krusell.

Aastaks 2024 väheneb mõnevõrra põllumajanduse ja toiduainetööstuse hõive. Eelkõige väheneb lihtsama oskustöö tegijate, nt taime- ja loomakasvatajate, ametikohtade arv.

Uuring prognoosib põllumajanduse spetsialistide, loomaarstide ning tootmistehnika inseneride ametikohtade arvu kasvu. Toiduainetööstusesse on tulevikus juurde vaja tehnolooge, tootearendajaid ning kvaliteedijuhte, kuid ka tööstusinsenere, hooldustehnikuid ning mehhatroonikuid, kes seni ei ole piisavalt valdkonna ettevõtetesse tööle läinud. Alles jääb ka vajadus heade oskustöötajate järele nii põllumajanduses kui toiduainetööstuses.

Tehnoloogilised uuendused tingivad olemasolevate töötajate pideva enesetäiendamise vajaduse. Senisest enam on töötajatel vaja oskusi, mis võimaldavad ettevõtete tegevust uuele tasemele tõsta, nt tootearendus-, müügi- ja turundusoskused ning ka uue tehnika kasutusele võtmise ja hooldamisega seotud oskused.

Ülevaade põllumajanduse ja toiduainetööstuse uuringust

OSKA põllumajanduse ja toiduainetööstuse uuring

OSKA uuringus analüüsiti, milline on põllumajanduse ja toiduainetööstuse tööjõu- ja oskuste vajadus aastaks 2024 ning kuidas peaks sellele vastamiseks muutma erialast õpet kutse- ja kõrghariduses ning täienduskoolitust.

Tööjõu- ja oskuste prognoosisüsteem OSKA koostab aastaks 2020 kõigil elualadel Eesti tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosid ning võrdleb neid pakutava koolitusega.

OSKA uuringute koostamist korraldab SA Kutsekoda ning rahastab Euroopa Liit  Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

SA Kutsekoda

www.kutsekoda.ee

Prindi see Leht

Vastuvõtt