Edukas sportlik nädalavahetus Tartumaal

Date created 15.07.2019

Möödunud nädalavahetusel peeti Tartus ja selle ümbruses 15. Eesti suvemänge.

Kokku võisteldi 25 spordialal sajas võistlusklassis. Lisaks klassikalistele olümpiaaladele võisteldi näiteks ka sangpommi tõstmises, köieveos ja mälumängus, uue alana on lisandunud ka discolf. Võistlejate, korraldajate ja kohtunikega kokku oli suvemängudega seotud ligemale 4000 inimest. Suvemängudel selgitati üldkokkuvõttes paremad maakonnad, vallad ja linnad.

Meie kehalise kasvatuse õpetaja Andres Viksi ei jää ükskõikseks, kui kusagil on võimalik oma ja õpilaste jõudu ja vastupidavust proovile panna

Andres:  Mõtlesin, et pakun ka meie kooli õpilastele võimaluse mängudest osa võtta. Kuna maakonnas õppivad inimesed saavad vastavat maakonda esindada, siis esindasidki Mairo Ott, Lauri Külv ja Telina Tamm Viljandimaad tõstmises ning Raido Selge ja Telina ainsanate sportlastena Viljandimaad sangpommis. Tänu õpilastele tuli Viljandimaa tõstmises 3. kohale ja sangpommis 7. kohale. Maakondade üldarvestuses tõusis Viljandimaa tänu väärt punktidele 3. kohale.

Rääkides sportlaste individuaalsetest tulemustest siis meie õpilastel läks väga hästi. Raido Selge oli sõna otseses mõttes mees metsast sangpommimaastikul. Keegi ei osanud temast midagi arvata ja sportlased jagasid seal juba omavahel medaleid, kui võistlus polnud veel alanudki. Kui aga võistlemiseks läks, siis ei jätnud Raido midagi juhuse hooleks. Raido kindlustas endale -75kg võistlevate noorte seas 16kg kaaluvate pommidega 38 kordusega tõukamises ja 187 kordusega!!! rebimises esikoha. Telina tuli üle 68 kaaluvate naiste seas 16kgse pommiga 43 kordusega tublile 4. kohale.

Telina võttis oma medali tõstmises, kui tuli oma kehakaalukategoorias naiste seas tulemustega 35kg rebimine ja 45kg tõukamine 3. kohale. Lauri Külv tuli kaalukategoorias -102kg tulemusega 70kg rebimises ja 90 kg tõukamises 4. kohale ja Mairo Ott tuli -83kg kaaluvate meeste seas 52kg rebimises ja 75kg tõukamises 5. kohale.

Seekord tuli ka minul trikoo selga ajada ja -102kg kaaluvate meeste seas 135kg rebimises ja 160kg tõukamises kuldmedal ära võtta.