TORE-ring pidas sünnipäeva

Date created 25.02.2021

Anu Kivi:  Kaks aastat tagasi, 20. veebruaril, alustas meie koolis tegevust TORE-ring. TORE tähendab tugiõpilaste oma ringi Eestis.

Miks selline liikumine? Eelkõige on sellel kolm eesmärki-  tugiõpilaste endi toimetulek;  abi eakaaslastele (sõbraks olemine);õpilaste ja täiskasvanute vaheline koostöö. Tugiõpilastegevus keskendub eelkõige  positiivsetele muutustele ja mõjudele – mitte negatiivsete mõjude vältimisele.

Tugiõpilaste liikumine on olnud meie koolis ka varem, 2011-2013 oli kuue Liivimaa kutseõppeasutuse ühisprojekt, mille käigus toimis ring meie koolis ka veel mõnda aega pärast projekti lõppu. Tookord vedasime seda liikumist koos Loore Kreemiga. Praegu on minu heaks partneriks Lagle Vilu, kellega koos TORE juhendajate koolituse läbisime.

Kuidas TORE-ring käib? Saame igal kolmapäeval kell 16 kokku ja alustame algusringiga, kus iga osaleja saab oma muljed-emotsioonid, rõõmud-mured ära rääkida. Sellele järgneb iga kord üks teema, mida läbi rühmatööde, vestluste ja mängude püüame mõtestada. Näiteks oleme koos läbinud järgmisi teemasid: kontakti loomine, väärtused, aktiivne kuulamine, probleemi ja konflikti lahendamine, vihaga toimetulek, kiusamiskäitumine, abistav käitumine, koostöö, keskendumine, motiveeritus jne. Kõlab nagu suhtlemiskoolitus? Seda ta eelkõige ongi, aga läbi sobivate mängude ja tegevuste, mitte pelgalt loenguna. Lõpetame jälle ringis, kus igaüks saab oma mõtted ja muljed tagasisidestada. Kes on usinasti kohal käinud ja kõik vajalikud teemad läbinud, saab TORE ühingu poolt ka tunnistuse, mis täitsa sobilik ka edaspidi oma CV-sse märkida.

Nii see meil käib. Ja tundub, et meie noortele meeldib, sest osalejatega pole probleemi olnud. Alati ei saa küll kõik kohal olla, kuid sellist olukorda, kus alla kümne inimese kohal, meil naljalt pole olnud. Käivad nii kokad kui põllumehed ja on tänu sellele omavahel palju rohkem suhtlema hakanud. Koos toimetasime ka distantsõppe ajal, näiteks läksime kolmapäeval kell neli kõik jalutama ja tegime  nii-öelda virtuaalselt koostööd, videokõnes ja piltide ning teksti edastamise teel muidugi. Mingil kolmapäeval toimus täpselt kell neli koos (igaüks omas kodus muidugi)kokkamine ja siis vaatasime, mis välja tuli. Ühesõnaga on meil tekkinud selline suhtlusringkond, kellele väga meeldib koos olla. Ja see on äge!

 

Last changed 26.02.2021.

More news