Maaturism tase 4 (Statsionaarne õpe)

Dokumentide vastuvõtu periood: 4.05-7.08.2020
ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutsekeskhariduse esmaõppe 4. taseÕppevormStatsionaarne, päevane õpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 aastat

Õppimine

• Õppeekskursioonid
  • Vajalik: tervisetõend; isiklikud teenindusrõivad (valge pluus) ja mugavad kingad

Vastuvõtutingimused

• Põhiharidus

Maaturismi eriala omandamiseks õpitakse …

… turismimajanduse aluseid, klienditeenindust ja müügisuhtlust, majutus- ja toitlustusteenindust, sündmuste ja seminaride teenindamist ning vaba aja tegevuste läbiviimist, kutsealast inglise keelt, võõrkeelt (vene/soome keel), turismigeograafiat ning ettevõtluse  aluseid.

Õppekava aluseks on turismietevõtte teenindaja, tase 4 kutsestandard. Olustvere kooli õppekava spetsialiseerub maaturismi teenindusele.

Kutsekeskhariduse omandamiseks õpitakse üldharidusained.

Praktika

• Igal kooliaastal saadakse esmased klienditeenindamise ja turismialase kogemused koolipraktikatel Olustvere mõisas
  • Igal kooliaastal ettevõttepraktikad erinevates turismiettevõtetes
  • Tublimatel õppijatel võimalus sooritada praktikat välismaal

Omandatavad oskused

• külalislahke suhtlemine klientidega ja nende professionaalne teenindamine
  • hommikusöögi, kohvipausi ja lihtsama toidukorra valmistamine ning serveerimine
  • majutusteenindus
  • kliendilt tellimuse vastuvõtmine
  • turismiettevõtte teenuste tutvustamine ja müük
  • ettevalmistused seminari, sündmuse ja vaba aja tegevusteks
  • seminari ja sündmuse teenindamine, vaba aja tegevuste läbiviimine
  • kliendi lahkumise järgsed tööd
  • turismiettevõtte ruumide ja territooriumi korrashoidmine
  • Eesti kultuuri ja looduse tundmine ning tutvustamine külastajatele

Kooli lõpetaja omandab kutsekeskhariduse ning turismiettevõtte teenindaja oskused (4.tase)

Võimalused tööturul

Lõpetajad võivad tööle asuda teenindajana erinevates turismiettevõtetes: majutusettevõtetes, toitlustusettevõtetes, aktiivse puhkuse ning tegevusturismiettevõtetes, looduskaitsealade ja teemaparkide külastuskeskustes, Riigimetsa Majandamise Keskuses, sündmus- ja seminarikorraldaja organisatsioonides.

Edasiõppimise võimalused

• kõik rakenduskõrg- ja kõrgkoolid
  • turismi valdkonnas Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare Kolledž

Sisseastumisest