Maaturism tase 4 (Statsionaarne õpe)

Dokumentide vastuvõtu periood: 4.06-17.08.2018
ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutsekeskhariduse esmaõppe 4. taseÕppevormStatsionaarne, päevane õpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 aastat

Õppimine

• Päevane õppevorm
  • Õpe kestab 3 aastat
  • Õppeekskursioonid
  • Vajalik: tervisetõend, isiklikud teenindusrõivad (valge pluus, tume seelik/viigipüksid, vest, mugavad kingad)

Vastuvõtutingimused

• Omandatud põhiharidus

Maaturismi eriala omandamiseks õpitakse …

… turismimajanduse aluseid, klienditeenindust ja müügisuhtlust, majutus- ja toitlustusteenindust, sündmuste ja seminaride ning vaba aja tegevuste läbiviimist, kutsealast inglise keelt, võõrkeelt (vene või soome keel), turismigeograafiat ning majanduse ja ettevõtluse  aluseid.

Olustvere kooli maaturismi eriala õppekava aluseks on turismietevõtte teenindaja, tase 4 kutsestandard, olustvere kooli õppekava spetsialiseerub maaturismi teenindusele.

Kutsekeskhariduse omandamiseks õpitakse üldharidusained.

Praktika

• Igal kooliaastal saadakse esmased turismialase töö ja klienditeeninduse kogemused Olustvere mõisas
  • Igal kooliaastal ettevõttepraktikad erinevates turismiettevõtetes
  • Tublimatel õppijatel võimalus sooritada praktikat välismaal

Omandatavad oskused

• külalislahke suhtlemine klientidega ja nende professionaalne teenindamine
  • hommikusöögi, kohvipausi ja lihtsama toidukorra valmistamine ning serveerimine
  • majutusteenindus
  • kliendilt tellimuse vastuvõtmine
  • turismiettevõtte teenuste tutvustamine ja müük
  • ettevalmistused seminari, sündmuse ja vaba aja tegevusteks
  • seminari, sündmuse ja vaba aja tegevuste läbiviimine / teenindamine
  • kliendi lahkumise järgsed tööd
  • turismiettevõtte ruumide ja territooriumi korrashoidmine
  • Eesti kultuuri ja looduse tundmine ning tutvustamine külastajatele

Kooli lõpetaja omandab kutsekeskhariduse ning turismiettevõtte teenindaja oskused (4.tase)

Võimalused tööturul

Eriala lõpetajad võivad tööle asuda teenindajana erinevates turismiettevõtetes: majutusettevõtetes, toitlustusettevõtetes, aktiivse puhkuse ning tegevusturismiettevõtetes, looduskaitsealade ja teemaparkide külastuskeskustes, Riigimetsa Majandamise Keskuses, sündmus- ja seminarikorraldaja organisatsioonides.

Edasiõppimise võimalused

• kõik rakenduskõrg- ja kõrgkoolid
  • turismi valdkonnas Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare Kolledž

Sisseastumisest