Põllumajandus, tase 4 (Statsionaarne õpe)

Dokumentide vastuvõtu periood: 3.05-13.08.2021
ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaeg
ÕppeliikKutsekeskhariduse esmaõppe 4. taseÕppevormStatsionaarne, päevane õpeEeldus alustamiseksPõhiharidusÕppeaeg3 aastat 6 kuud

eriala on mõeldud noortele, kellele meeldib elu maal, masinad ja loomad; samas peavad põllumajanduseriala valinud poisid-tüdrukud olema tulevikus valmis vajadusel töötama kellaaega vaatamata. Põllumajanduseriala eeldab head tervist, teravat mõistust ning positiivset ellusuhtumist!

Õppekava koostamise aluseks on

Õpitakse

  • taimekasvatust (mulla- ja väetamisõpetus, maaviljelus, taimekaitse, põllu- ja rohumaakultuuride kasvatamine);
  • loomakasvatust (veise- ja seakasvatus, loomade söötmine, tervishoid, farmitehnoloogiad);
  • põllumajandustehnikat (traktorid, põllumajandusmasinad, metallitööd, paiksed mehhanismid)
  • majanduse ja ettevõtluse aluseid (raamatupidamise alused, ettevõtlus, juhtimise alused, ökonoomika, äriplaani koostamise põhimõtteid)
  • tööohutust, tööseadusandlust, arvutikasutust, suhtlemist
  • aianduse aluseid, metsanduse aluseid, ehitus- ja remonditöid

 

Teoreetiline õppetöö

Teoreetilise õppetöö tulemusena omandatakse kutsekeskharidus ning teadmised, mis on vajalikud tulemuslikuks tööks põllumajandusettevõtetes.

Praktiline õpe viiakse läbi peamiselt kooli õppetalus, kus on olemas kõik võimalused (põld, masinad) eriala õpetamiseks kaasaegsel tasemel.

Õpetamisel on kaasatud ka naaberettevõtteid ning firmasid. II kursusel on ettevõtetes 3 nädalat loomakasvatuse praktikat (farmitööd) ning 3 nädalat maaviljeluse praktikat (kevadised põllutööd); pärast III kursust toimub 22 nädalat kestev ettevõttepraktika.

Õppekavas on ka auto (B kategooria) ja traktori (T kategooria) juhilubade saamiseks vajalikud õppeained. Juhiload on võimalik omandada II kursuse lõpuks.III kursusel on võimalik saada ka taimekaitsetöötaja tunnistus.

 

Kooli lõpetamine

Lõpueksam on ühitatud kutsekvalifikatsioonieksamiga (põllumajandustöötaja IV tase).

Olustvere kooli lõpetaja on mitmekülgsete oskustega põllumajandustöötaja, kes tuleb toime tööga erineva suuruse ja spetsialiseerumisega põllumajandusettevõtetes, põllumajandust teenindavates firmades ning põllumajandussaaduste varumise ja müügiga tegelevates firmades.

Sisseastumisest

 

Lisainfo:

Helme Uusen / Õppeosakonna sekretär

  • Telefon: +372 437 4244
  • e-post: metoodika@olustvere.edu.ee

Miralda Paivel / Põllumajanduse valdkonna erialade koordinaator

  • e-post: miralda.paivel@olustvere.edu.ee