EUROPEA seminar Hispaanias

Loomise kuupäev 24.10.2023

EUROPEA ühenduse seekordne seminar toimis 16.-20.oktoobrini Hispaanias Caserese linnas ning selle ümbruses. Korraldajaks EUROPEA Hispaania ühendus. Seekordse seminari teema oli „Jätkusuutlik veemajandus“.

Osaleti California ülikooli teaduri loengus vee kasutusest, kogumisest ja uuringtest, mis maailmas tehtud on.  Külastati põllumajanduskooli, kus saadi ülevaade õpetavatest erialadest. Koolil on maad ca 40ha ja kasvatatakse natuke kõike, kuid peamiselt siiski tomateid, mille jaoks olid suured tootmishooned ning see kõik läks müüki.  Peale kooli külastust liiguti ettevõttesse. Tegemist oli teist põlve pereettevõttega, kes tegeles puuviljakasvatusega ning sinna juurde ka pakendamine. Peamiselt ploomid, virsikud, persikud. Iga puukese juurde viis maasse ehitatud kastmissüsteem, vett saadi kohalikust veereservuaadist, mida järgmisel päeval ka külastasti. Pakendamisel kasutatakse mitte plasti, oluline on korduvkasutus sh. et klient saaks seda kodus teha. Oluliseks peab ettevõte ka paindlikkust, ehk siis tänapäeval, et ellu jääda tuleb arvestada ja toota nii suurkliendile, väikekliendile kui ka üksiktarbijale. 

Meie koolist osales seminaril projekti- ja arendusjuht Marika Šadeiko, kes tutvustas EUROPEA koordinaatorite koosolekul rahvusvahelise koolinoorte künnivõistluse ja Agro Challensise 2024 ajakava. Osalejatele jäi veidi aega ka linnaekskursioonideks.

Seminar oli väga sisutihe, hästi palju uut infot ja  eelkõige saadi olulist infot roheoskustega seoses, sest ka meil on õppekavades see osa üle vaja vaadata. Tehti kokkulepeid õpilasvahetuse osas ja arutleti uute koostöövõimaluste osas.

Viimati muudetud 24.10.2023.