Uudised

Euroskills 2023 Gdanskis 14. september Helme Uusen


EuroSkills on iga kahe aasta tagant toimuv kutseõppes õppivate ja kutseõppeasutuse lõpetanud noorte kutsekonkurss, see on Euroopa suurim kutsehariduse ja oskuste täiendamisega seotud sündmus, mis seekord toimus Poolas Gdanskis.

Viljandi Kutseõppekeskus korraldas sinna õppereisi 6.-10.septembril, kus meie koolist osalesid õpetajad Tiina Ardel, Kaiti Pirs, Maire Vesingi ja Elli Vendla.
EuroSkills kutsevõistlused 2023 toimusid Gdański messi- ja kongressikeskuses AMBEREXPO. Võistlused annavad osalejatele ja külastajatele ülevaate kutsehariduse parimatest esindajatest erinevatel erialadel. Saime jälgida võistlusi, võistlejate töövõtteid, ammutada erialast teavet. Meie pöörasime peatähelepanu toiduga seotud võistlustele: koka, restoraniteenindaja, pagari, lihatehnoloogia võistlustele ja väljapanekutele. Saime vestelda ja kogemusi koguda erialastes vestlustes eesti ekspertidega/hindajatega: võistluste telgitaguseid selgitasid koka eriala ekspert Kristi Tiido, restoraniteeninduse ekspert Kaimar Palm ning hotelli vastuvõtutöö ekspert Kristi Tarik.

Lisaks kutsevõistluste külastamisele tegime tuuri Gdanski vanalinnas ja kuurortlinnas Sopotis, kus nautisime suurt suve ja erinevaid maitseelamusi, saime  imetleda vaateid Gdanski linnale 32.korruselise hoone Oliwa Star vaateplatvormilt ning käisime Malborki kindlust vaatamas. Kokkuvõte Tiina Ardelilt.

 

EuroSkills on iga kahe aasta tagant toimuv kutseõppes õppivate ja kutseõppeasutuse lõpetanud noorte kutsekonkurss, see on Euroopa suurim kutsehariduse ja oskuste täiendamisega seotud sündmus, mis seekord toimus Poolas Gdanskis.

Viljandi Kutseõppekeskus korraldas sinna õppereisi 6.-10.septembril, kus meie koolist osalesid õpetajad Tiina Ardel, Kaiti Pirs, Maire Vesingi ja Elli Vendla.
EuroSkills kutsevõistlused 2023 toimusid Gdański messi- ja kongressikeskuses AMBEREXPO. Võistlused annavad osalejatele ja külastajatele ülevaate kutsehariduse parimatest esindajatest erinevatel erialadel. Saime jälgida võistlusi, võistlejate töövõtteid, ammutada erialast teavet. Meie pöörasime peatähelepanu toiduga seotud võistlustele: koka, restoraniteenindaja, pagari, lihatehnoloogia võistlustele ja väljapanekutele. Saime vestelda ja kogemusi koguda erialastes vestlustes eesti ekspertidega/hindajatega: võistluste telgitaguseid selgitasid koka eriala ekspert Kristi Tiido, restoraniteeninduse ekspert Kaimar Palm ning hotelli vastuvõtutöö ekspert Kristi Tarik.

Lisaks kutsevõistluste külastamisele tegime tuuri Gdanski vanalinnas ja kuurortlinnas Sopotis, kus nautisime suurt suve ja erinevaid maitseelamusi, saime  imetleda vaateid Gdanski linnale 32.korruselise hoone Oliwa Star vaateplatvormilt ning käisime Malborki kindlust vaatamas. Kokkuvõte Tiina Ardelilt.