Maaturismi õpilased kuulasid mulgi keelt ja kogesid mulgi meelt

Loomise kuupäev 22.01.2021

Neljapäeval, 21.jaanuaril  suundusid Mulgimaale õppereisile maaturismi eriala õpilased koos õpetajate Tiina Ardeli ja Endla Pestiga. Giidiks oli Kristi Ilves Mulgi Instituudist. Ta tutvustas õpilastele Mulgimaad, selle ajalugu, kultuuri, inimesi, toidutraditsioone, rahvarõivaid ja loodust. Päeva jooksul läbiti Mulgimaa kõik viis kihelkonda: Paistu, Tarvastu, Helme, Karksi ja Halliste kihelkonnad.

Mustla raamatukogus uuriti mulgikeelsete raamatute riiulit, Suislepa veskis kuulati perenaise jutte veski taastamise ja seal ettevõtluse alustamise raskustest ja rõõmudest. Edasi viis tee Riidajasse Torupilli tallu, kus pererahvas tutvustas oma ettevõtte ajalugu ja tegemisi. Talu perenaine on lõpetanud Olustveres mesinduse eriala ja hiljem sessioonõppes koka eriala. Torupillitalus kõlas ikka ka peremehe torupilli muusika.  Õppekäik jätkus  Tõrvas, mis on Mulgimaa suurim linn. Teele jäi Barclay de Tolly Mausoleumi, edasi Karksi-Nuia ning Mulgimaa pealinna Abja-Paluoja. Uudiseks õpilastele, et Abja-Paluoja on valitud 2021. a. Soome-ugri kultuuripealinnaks. Edasi viis tee Hallistesse Kulla leerimajja, räägiti hoone ajaloost ja taastamisest ning Mulgi keele ja kultuuri hoidmisest. Viimasena külastati Mulgi Savikoda Loodis, kus võttis õpilasi vastu savikoja perenaine, kes on Olustvere keraamika eriala 1.lennu vilistlane. Ta tutvustas oma töökoda ja tooteid, ning rääkis väga entusiastlikult oma tööst. Samuti andis ta häid näpunäiteid, kuidas mõista kliente ja nende soove täita ning kuidas klientide küsimusi ja ettepanekuid tootearenduses rakendada.

Õpilased avastasid enda jaoks uue Eestimaa piirkonna ning kuulsid mulgi keelt ja kogesid mulgi meelt.

Viimati muudetud 22.01.2021.