Näitering osales muuseumiöö üritusel

Loomise kuupäev 24.05.2019

Meie kooli näiteringi õpilased esinesid möödunud laupäeval Suure-Jaanis Kappide muuseumi juures toimunud muuseumiöö üritusel katkendiga F. Schilleri "Wilhelm Tellist".

Selle aasta muuseumiöö teemaks oli "Öös on mustreid"- meie teemaks olid vabaduse mustrid. Kuna Schilleri sünnist möödub 260 aastat, siis oli Suure-Jaani raamatukogu ettepanek, et võiksime etendada "Wilhelm Telli" kuulsat õunastseeni. Seega oli meie puhul tegemist tellimustööga. Aga tore oli ikkagi ja tegime ära, kuigi meie kooli õpilasi nädalavahetusel esinema planeerida on päris raske, sestap palusime appi ka põhikooli üheksanda klassi õpilasi. Meie näitetrupi koosseis: 

Wilhelm Tell(see, kes õuna oma poja pea pealt laskis)-Lauri Külv (ja lasi tegelikult ka täpselt õunast läbi); ülik Gessler (see paha)- Vahur Aasaküla; rikas pärija Berta- Alice Lippa; Vahimees- Johanna Joandi (põhikooli 9. klass) ja Walter Tell ( see, kelle pea pealt õun lastakse)- Merilyn Sarikas (põhikooli 9. klass). Õpilaste juhendaja Anu Kivi.

Viimati muudetud 24.05.2019.