Olustvere TMK osales Mardilaadal

Loomise kuupäev 13.11.2018

8.-10. novembril toimus Tallinnas, Saku suurhallis järjekorras juba XXII Mardilaat, kus ka Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli käsitöö valdkond Olustvere mõisa kodadena esindatud oli. Selleaastane laada peakülaline oli Setomaa ja nii oli setosid sündmusel tavapärasest veelgi enam näha ja kuulda.

Mardilaat on nagu üks suur käsitöö laulu- ja tantsupidu, kust ei puudu mitte ükski enesest lugupidav käsitööline, käsitööettevõte või ka kool. Sel korral olid Olustvere TMK õpetajatest laadal kooli esindamas Aleksandra Pavlenkova, Jay Siltavuo, Sandra Urvak ja Mari Pukk ning tekstiili ja klaasi eriala õpilased.

Olustverelased olid välja pannud oma toodangu paremiku - suurel hulgal uhkeid klaasesemeid, ilusat keraamikat ja toredat tekstiilkäsitööd. Lisaks sai kooli väljapanekut külastades omale voltida kauni, kangaribadest põhjatähe.

Laadarõõmule andis palju lisa asjaolu, et sündmusel oli kohal ka väga mitmeid Olustvere kooli käsitöömeistritest vilistlasi, kes seal samuti oma loomingut müüsid. 

Kohtumiseni järgmisel Mardilaadal, 2019. aasta sügisel!

Viimati muudetud 13.11.2018.