Rahvusvaheliseks koolinoorte künnivõistluseks valmis

Loomise kuupäev 21.09.2023

Taas on Olustvere õppetalu maadel aktiivne tegevus rahvusvahelise koolinoorte künnivõistluse ettevalmistamiseks. Võistlused toimuvad laupäeval, 23.septembril. Kohaliku kooli noored on harjutamas, välisvõistlejadki on saabunud või kohe-kohe saabumas. Registreerunud on kümne välisriigi noored, esindatud on Prantsusmaa, Holland, Saksamaa, Slovakkia, Luxemburg, Ukraina, Austria, Ungari, Poola, Läti. Eestist on esindatud Järvamaa Kutsehariduskeskus kolme võistlejaga, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli esindavad kümme noort: Jaagup Kask, Rasmus Tamm, Rikko Riiner, Kaimar Lohk, Kalvin German, Alar Ant, Andres Anijärv, Rasmus Traagel, Hando Egon Martjan, Rasmus Runtal. Võistlustel osaleb ka hetkel kaitseväes olev Dotnuva Balticu poolt lähetatud veel noorteklassi vanuses Andres Tamm. Võistlejaid kokku on 34, seega küntakse kahes vahetuses -  esimene vahetus kell 8.40 - 12.20 ja teine vahetus 12.40 - 16.20.

Samal ajal on eraldi võistlemas ka T 25 võistlusklass 22 võistlejaga.

Künnivõistlused saavad ametlikult avatud 23.septembril kell 8 leivakoja lipuväljakul. Kelle künd auhinda väärib, selgub kell 18 samal lipuväljakul.

Künnihuviliste pereliikmetel on samal ajal võimalus osa saada hoidiste messist, toidulaadast, sõita traktori ja kombainiga. Muusikalist meeleolu loovad Lõõtsavägilased.

Kohtumiseni 23.septembril Olustveres!

 

Viimati muudetud 21.09.2023.