Aeg metsaistutuseks

Sisestatud Helme Uusen poolt R, 26.04.2024 - 08:03

Sellel aastal saab taas kooli mets noorenduskuurina juurde 3500 kuuse- ja 300 männiistikut. Õpetaja Endla Pesti eestvedamisel koos PM23A grupiga sai suur osa taimi neljapäeval mulda, PM23B grupp jätkab istutustööga esmaspäeval. Suurele osale õpilastest oli see esmakordne kogemus.

TalTech'i õpilased õppetööstuses

Sisestatud Helme Uusen poolt N, 25.04.2024 - 10:14

Ajavahemikul 22.-24.04 olid taas  Tallinna Tehnikaülikooli  (TalTech'i) õpilased Olustvere õppetööstuses praktilisi töid tegemas. Esmaspäeval tegutsesid nad lihaosakonnas, teisipäeva piimaosakonnas, kolmandal päeval oli kokkuvõtlik päev mõlemas osakonnas tehtust ja veidi tööd keemia laboris. Tööd tehti palju ning selle lühikese aja jooksul prooviti valmistada võimalikult palju erinevaid tooteid. Lihaosakonnas töödeldi broilereid, tehti nendest vorste, viinereid ning marineeritud tooteid.

Teadlikuks uutest toidutrendidest

Sisestatud Diana Teemo poolt R, 19.04.2024 - 14:33

16. aprillil toimus koka eriala õpilastele toidutrendide teemaline koolitus. Koolitajaks oli ettevõte Unilever Food Solution, kes koostöös EPÜ-ga (Eesti Peakokkade Ühendus) on välja töötanud koolitusprogrammi õpilastele, kus räägitakse uutest toidutrendidest ning valmistatakse toitu, kasutades tooteid, mis koka elu oluliselt kergemaks muudavad.

EPÜ poolt aitas meie õpilastel toite valmistada Madis Põld.

Olustveres selgitati välja kutsekoolide tugevamad ja sitkemad

Sisestatud Helme Uusen poolt R, 12.04.2024 - 13:05

11. aprillil võõrustas Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool kutsekate rammumehe ja naise võistlusel osalejaid. Peakorraldaja Andres Viksi koos oma abilistega olid kokku pannud laheda võistlusprogrammi, kus olid olulised nii füüsiline tugevus, kui ka sitkus ja vastupidavus. Aasta aastalt on võistlus muutunud aina populaarsemaks. Seekord oli Olustverre tulnud 10 õrnema soo esindajat, kergemas -90 kg noormeeste kehakaalus 8 ja raskemas 90+ kehakaalus 7 noormeest. Seekord töötajatele omaette võistlusklassi polnud, kuid huvi on ja järgmine aasta tuleb ka see võistlusklass.

Meetootjate õpituba õppetööstuses

Sisestatud Helme Uusen poolt N, 11.04.2024 - 10:21

Mesilas läheb tempo aina kiiremaks. Aprilli algus on viimane aeg veel teiste mesinikega kohtuda ja ennast täiendada. Möödunud laupäeval toimus meejookide valmistamise õpituba meetootjatele kooli õppetööstuses.

Alkohoolsete jookide teemal meejookide päeval tegi õppeköögis mõdude maailma sissejuhatuse Mõdukoja omanik Gert Laiuste.

Viljandi Muuseumis saab näha rahvarõivavalmistaja eriala lõpetanute tööde näitust

Sisestatud Helme Uusen poolt R, 05.04.2024 - 10:14
Kolmapäeval, 10. aprillil kell 17.00 avatakse Viljandi Muuseumis Olustvere TMK tekstiilkäsitöö V taseme rahvarõivavalmistaja eriala äsja lõpetanud õppijate rahvarõivakomplektide näitus. Lisaks praegu lõpetanute käsitööle saab näha ka varasematel kursustel õppinud rahvarõivavalmistajate töid.
Näituse avamisel tutvustavad rahvarõivavalmistajad rõivakomplekte ning räägivad oma teekonnast rahvarõivamaailma. Kõik rahvarõiva- ja käsitööhuvilised on väga oodatud.

Töötukassa karjääripäev

Sisestatud Helme Uusen poolt T, 02.04.2024 - 10:28

2. aprillil toimub koolis teiste kursuste õpilastele karjääripäev. Praktilisi töötube viivad läbi oma ala eksperdid Eesti Töötukassa Viljandi osakonnast

Õpilastel on võimalus osaleda kolmes töötoas

• praktilised näpunäiteid töövestluseks valmistumiseks
  • rahatarkus
  • ettevõtlus

Projekti "21st century coaching" infopäev

Sisestatud Helme Uusen poolt N, 28.03.2024 - 15:00

28.03 oli koolis korraldatud seminar/ infopäev, kus tutvustati rahvusvahelist projekti "21st century coaching", mis keskendub praktikajuhendajatele mõeldud õppematerjalidele, töövahenditele ning koostööle ettevõte ja koolide vahel. Infopäeva raames külalistele tutvustati projektitulemusi, koguti tagasisidet ettevõtjatelt ning jagati teadmisi praktikate läbiviimisest. Samuti tutvustati kooli praktikavõimalusi, dokumentatsiooni, ERASMUS+ kogemust ning töökohapõhise õppe olemust.

Asu jälgima